Biznesplany

 

Biuro rachunkowe Taxform oferuje Państwu sporządzenie profesjonalnego biznesplanu, analizy SWOT oraz analizy finansowej.


Biznesplan to szczegółowy opis działalności przedsiębiorstwa i jego rozwoju. Jest tworzony zarówno dla firm, które dopiero planują rozpoczęcie działalności, jak i dla tych, które funkcjonują już od dawna i wciąż się rozwijają. 
Głównym celem tworzenia biznesplanu jest przedstawienie sytuacji, w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo, celów, do których dąży i środków, z pomocą których zamierza je osiągnąć.
Gotowy biznesplan jest źródłem informacji dla właścicieli, obecnych oraz potencjalnych inwestorów a także jest wymagany  podczas ubiegania się o  finansowanie w formie kredytu bankowego lub dotacji.
Cennym uzupełnieniem biznesplanu jest analiza SWOT, czyli prezentacja mocnych stron przedsięwzięcia oraz szans płynące z rynku, uwzględniająca bieżącą sytuację oraz przyszłe perspektywy i cele, a jednocześnie, wskazująca na ryzyko działalności oraz słabe strony organizacji i sposoby ich przezwyciężania.
Z kolei celem analizy finansowej jest przygotowanie i przetworzenie informacji o działalności, wynikach i sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa, stanowiących podstawę podejmowania decyzji gospodarczych.

Możliwości wykorzystania biznesplanu, analizy SWOT oraz analizy finansowej:

  • stanowią podstawę przy pozyskiwaniu środków finansowych np. w postaci kredytu bankowego, dotacji unijnej czy też przy trudnych negocjacjach z inwestorami Venture Capital;
  • wykorzystywane są jako narzędzia kontroli i planowania działań, w szczególności zbadania opłacalności planowanej inwestycji;
  • znajdują zastosowanie przy wycenie przedsiębiorstwa.

 
Oferta biura rachunkowego Taxform w zakresie sporządzania biznes planów jest skierowana nie tylko do dużych przedsiębiorstw, ale także mikro, małych i średnich podmiotów gospodarczych. Niezależnie bowiem od wielkości każda firma powinna działać w oparciu o konkretny i dostosowany do swoich potrzeb plan.

Przygotowujemy biznes plany dla firmy usługowych, produkcyjnych oraz handlowych. Przygotowywane przez nas biznesplany cechuje wysoka jakość, przejrzystość oraz skrupulatność. Każdy biznes plan sporządzany jest pod indywidualne potrzeby Klienta i jest konsultowany z instytucją finansującą konkretny projekt.

Skontaktuj się z nami.

Imię i Nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
E-mail
Treść
8 + 3 = ?